Wykończenie domu od zewnątrz

Wykończenie domu od zewnątrz

Przy budowie domu równie ważną kwestią, jak malowanie ścian czy układanie podłogi, jego wygląd zewnętrzny. Możliwości jest wiele i nawet domy o prostej bryle mogą wyróżniać się oryginalną fasadą. Sprawdź kilka pomysłów na wykończenie domu od zewnątrz.

Gotowy dom od dewelopera

Coraz bardziej popularne staje się kupowanie gotowych domów od dewelopera. Zazwyczaj deweloper buduje całe osiedle domów jednorodzinnych. Warszawa, Wrocław, Kraków i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie takie rozwiązania są często spotykane. Zazwyczaj, domu wyglądają niemalże identycznie, a na projekt domu i jego wygląd zewnętrzny nie mamy wpływu. Na szczęście budowane obecnie domy posiadają niezwykle nowoczesną bryłę budynku, a wygląd zewnętrzny domu prezentuje się stylowo i zgodnie z obowiązującymi trendami. Jeśli zależy nam jednak na tym, aby dodać coś od siebie, to świetnym pomysłem będzie zagospodarowanie w ciekawy sposób terenu wokół domu, a także przestrzeni znajdującej się przy drzwiach zewnętrznych. Dzięki temu nasz dom z pewnością wyróżni się na tle innych!

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu jednorodzinnego?

Jeśli planujemy budowę domu samodzielnie, to musimy liczyć się z wieloma wyborami. Po naszej stronie leży między innymi wybór drzwi zewnętrznych. Obecnie wybór w sklepach jest ogromny. Czym zatem warto się sugerować wybierając drzwi zewnętrzne Poznań? Przede wszystkim powinny być wysokiej jakości, trwałe oraz szczelne, dzięki czemu ciepło z domu nie będzie uciekać. Warto także zainwestować w antywłamaniowe drzwi, które są konstrukcyjnie wzmocnione i zabezpieczają przed ewentualną próbą wtargnięcia do domu przez złodzieja. Równie ważny jest wygląd drzwi zewnętrznych - w końcu stanowią on główny punkt domu. Doskonałym wyborem są drzwi w kolorze jasnego drewna, które doskonale współgrają z jasną elewacją i nowoczesną bryłą budynku. Aby wygląd budynku od zewnątrz był spójny, warto dobrać kolor drzwi do stolarki okiennej.

Nowoczesny dom jednorodzinny

Nowoczesny dom to przede wszystkim efektowny wygląd bryły budynku. Obecnie popularne są projektu domów z płaskim dachem lub tak zwane nowoczesne stodoły, czyli domy z dwuspadowym dachem na planie prostokąta. Niezależnie od tego, jaką bryłę domu wybierzemy, warto zadbać o wszelkie elementy i dekoracje. Ogromne znaczenie ma przede wszystkim kolor elewacji, dachu, a także stolarki okiennej i drzwi. Wiele domów posiada także balkon znajdujący się na piętrze. Niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem jest zastosowanie szklanej balustrady. Projekt wykona dla nas zakład szklarski Wrocław.