Urządzasz taras lub ogród? O tych dekoracjach nie zapomnij!

Urządzasz taras lub ogród? O tych dekoracjach nie zapomnij!

Ogródek przy domu to idealne miejsce na relaks po ciężkim dniu. Trudno znaleźć bowiem coś lepszego niż beztroskie wylegiwanie się na leżaku w towarzystwie dobrej lektury i kubka ulubionej herbaty. Aby jednak chwile te były jeszcze przyjemniejsze, warto zadbać o kilka uroczych dekoracji, które zmienią Twój „salon pod chmurką” w idealne miejsce na odpoczynek.

Łapacze snów, które możesz zrobić samodzielnie

Chcesz, aby Twój ogród zachwycał na tyle, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie? Postaw zatem na oryginalne dodatki. Naszą propozycją jest m.in. łapacz snów, czyli dekorację, która przez Indian traktowana była jako amulet przynoszący szczęście. Według ich wierzeń odpierał także negatywną energię i zapewniała szczęście. Niezależnie od tego, czy przekonania te są Ci bliskie, czy też nie, trudno zaprzeczyć temu, że łapacz snów to piękna i oryginalna dekoracja, którą nie tak łatwo spotkać na tarasach. W sklepach znajdziesz wiele gotowych propozycji, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił w samodzielnym stworzeniu tego dzieła. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów, takich jak m.in. obręcze drewniane, sznurek do makramy, piórka, koralki oraz inne dodatki. Potrzebny będzie także pistolet z klejem na gorąco oraz nożyczki. W Internecie znajdziesz wiele tutorialów, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces tworzenia tego wyjątkowego dodatku do ogrodu i na taras.

Oryginalne doniczki i skrzynki na kwiaty

Jeżeli jesteś miłośnikiem kwiatów, z pewnością wiesz o tym, że potrzebują odpowiednich warunków do optymalnego rozwoju. Jeżeli więc chcesz, aby w Twoim ogrodzie pojawiły się gatunki, które lubią ciepło – posadź je w doniczkach. Wówczas przeniesienie ich na zimę do domu nie będzie stanowiło żadnego problemu. Wybierz takie donice i skrzynki na kwiaty, które będą odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Dobrze, gdy będą dopasowane do stylu panującego w Twoim ogrodzie. Ciekawą propozycją są donice betonowe, które niewątpliwie dodadzą uroku Twojej przydomowej przestrzeni.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Chcesz, aby Twój ogród zachwycał także po zmroku? Lubisz biesiadowanie do białego rana? W takim razie postaw na wyjątkowe oświetlenie, dzięki któremu Twój ogród nabierze zupełnie innego charakteru i niepowtarzalnego klimatu. Interesującym rozwiązaniem są girlandy ogrodowe, które idealnie rozświetlą przestrzeń. Dostępne są modele o różnych długościach oraz o zróżnicowanej liczbie żarówek, występujących w rozmaitych wariantach. W takiej scenerii każda impreza, spotkanie towarzyskie czy też wieczór we dwoje będą zawsze udane.