Urządzasz przydomowy taras? O tym nie możesz zapomnieć!

Urządzasz przydomowy taras? O tym nie możesz zapomnieć!

Przydomowy taras to miejsce, które może stać się prawdziwym rajem, jeśli odpowiednio się je urządzi. W trakcie projektowania przestrzeni warto zwrócić uwagę na wiele czynników – w końcu taras ma być nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny. O czym nie możesz zapomnieć, urządzając go?

Łapacze snów – modny akcent dekoracyjny

Łapacze snów to elementy dekoracyjne, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Nie tylko są estetyczne – wiąże się z nimi również głębokie, symboliczne znaczenie. Legendy głoszą, że łapacze snów przynoszą spokojny sen i chronią przed negatywną energią. Umieszczając łapacz snów na tarasie, możesz wprowadzić do przestrzeni nieco rustykalnego charakteru i tajemniczości. Ten unikalny akcent dekoracyjny można powiesić na pobliskim drzewie, balustradzie czy też ścianie. Jedno jest pewne – na pewno przyciągnie uwagę i stanie się niesamowitą ozdobą tarasu. Co ciekawe, wystarczy odrobina wprawy, specjalne nici i obręcze drewniane, aby móc łapacze snów wykonać całkiem samodzielnie. To może być świetna zabawa!

Donice betonowe – klasyka, która nie wychodzi z mody

Trwałość i ponadczasowy design donicy betonowej sprawiają, że będzie się ona świetnie prezentować przez wiele lat, a przy okazji nie zaszkodzą jej zmienne warunki atmosferyczne. W donicach betonowych można uprawiać nie tylko kwiaty doniczkowe, ale także niewielkie krzewy, drzewka i zioła. Zastosowanie donic pozwoli wprowadzić do przydomowego tarasu nieco koloru i zieleni. Donice betonowe dostępne są na rynku w wielu kształtach i rozmiarach, co pozwala na stworzenie z nich unikalnej kompozycji na każdy taras! Donica betonowa to absolutny klasyk, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni ogrodowej i tarasowej.

Jakie meble wybrać na taras?

Wybór mebli na taras należy uzależnić przede wszystkim od jego przeznaczenia i osobistych preferencji. Osoby, które planują spożywać na tarasie posiłki, muszą pamiętać o zakupie funkcjonalnego stołu i krzeseł. Jeśli przestrzeń tarasowa ma służyć głównie do odpoczynku i relaksu, nie może zabraknąć na niej wygodnych hamaków i leżaków. Trudno wyobrazić sobie w końcu lepsze miejsce na spędzenie leniwego popołudnia! Jeśli chcesz stworzyć na swoim przydomowym tarasie przytulny kąt do spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną, idealnym wyborem będą fotele tarasowe i kanapy. Możesz narzucić na nie ciepłe pledy, tworząc wygodne miejsce do relaksu i rozmów. Jak widzisz, urządzając przydomowy taras, warto skupić się na połączeniu estetyki i funkcjonalności. Wystarczy odrobina kreatywności, aby to miejsce stało się naprawdę magiczne!