Kuchnia z jadalnią w stylu skandynawskim - jak urządzić?

Kuchnia z jadalnią w stylu skandynawskim - jak urządzić?

Styl skandynawski cieszy się obecnie ogromną popularnością. Jest to styl raczej minimalistyczny, w którym nie znajdziemy dużej ilości ozdób i dodatków. Mimo wszystko, wnętrza są przytulne dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów. Zdarza się, że w pomieszczeniach przeważa biel, ale niekiedy pojawiają się akcenty w wyrazistych kolorach. Jak zatem urządzić kuchnię z jadalnią w stylu skandynawskim? Sprawdź nasze propozycje!

Najważniejsze elementy w pomieszczeniu

Jakie charakterystyczne elementy powinno posiadać pomieszczenie, aby można było uznać, że jest urządzone w stylu skandynawskim? Przede wszystkim w tego typu wnętrzach doskonale sprawdza się drewniana podłoga. Równie istotne są meble w stylu skandynawskim. Również powinny być wykonane z drewna. Niekiedy warto zdecydować się na białe meble lub z dodatkiem białych, metalowych elementów. Warto zadbać o to, aby zarówno meble kuchenne jak i te, które znajdują się w jadalni były spójne. Najlepiej sprawdzą się ściany pomalowane na biało lub kremowo. Jedną ze ścian niekiedy maluje się również w odcieniach szarości. Tego typu kolorystyka oraz meble tworzą doskonałą przestrzeń dla różnego rodzaju dodatków.

Szklana ścianka działowa - czyli jak oddzielić jadalnię od kuchni?

Styl skandynawski to przede wszystkim jasne, pełne światła wnętrza. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem, aby oddzielić kuchnię od jadalni będzie szklana ścianka działowa. Najlepiej z czarnymi szprosami. Szkło sprawi, że całe wnętrze będzie jasne, a do tego optycznie powiększy przestrzeń. Tego typu ścianki prezentują się niezwykle stylowo i nowocześnie. Dodadzą wnętrzu charakteru, a dodatkowo w odpowiedni sposób oddzielą od siebie dwa pomieszczenia. Bardzo łatwo jest je wkomponować do wnętrza w stylu skandynawskim. W przygotowaniu i zamontowaniu tego typu ścianki działowej doskonale sprawdzi się zakład szklarski Wrocław.

Dodatki w stylu skandynawskim

Dodatki w stylu skandynawskim zazwyczaj wykonane są z naturalnych materiałów, na przykład drewna czy lnu. Doskonale sprawdzają się różnego rodzaju dodatki tekstylne, jak poduszki, koce o grubym splocie czy niewielkie dywaniki. Oczywiście nie można zapomnieć o roślinach w stylowych doniczkach, a także obrazach na ścianę przedstawiających piękno natury. Warto wykorzystać dyskretne zawieszki do obrazów. Wnętrza w stylu skandynawskim mogą być urządzona na dwa sposoby. Pierwszy z nich to pomieszczenia w jasnych, stonowanych barwach, co dotyczy także dodatków. Drugi sposób to jasne ściany czy drzwi połączone z dodatkami w wyrazistych kolorach. Mogą to być na przykład turkusowe poduszki, pomarańczowe wazony czy zielony koc. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.