Jakiego typu siedziska są teraz na topie?

Jakiego typu siedziska są teraz na topie?

Trendy i kierunki: co króluje w światowym designie wnętrz?

Móda w designie wnętrz podlega nieustannym zmianom. Często zaledwie kilka sezonów oddziela nas od momentu, kiedy niewyróżniający się przedmiot staje się centralnym punktem naszego mieszkania. Szczególnie dynamiczne zmiany możemy zaobserwować w branży meblarskiej, szczególnie jeśli chodzi o siedziska. A jakie trendy będą królować w roku 2021?

Najpopularniejsze siedziska roku 2021: praktyczne przeglądy i inspiracje

Styl skandynawski nadal na topie

Styl skandynawski nie przestaje zaskakiwać swoją niezmienną popularnością. Świetnie wpisuje się w nim miniamlizm, wygoda i naturalność. Wśród siedzisk, te proste, o prostych kształtach z drewnianymi nogami są bardzo poszukiwane.

Nieorientalny eclecticism

Nadjednym biegunem jest styl eklektyczny, który dosłownie oznacza 'mieszanka'. W tym przypadku, to zestawienie różnych stylów, kolorów i materiałów tworzy unikalną i oryginalną atmosferę. Wśród siedzisk popularne są te o nietypowych kształtach, kolorach czy fakturach materialow.

Retro powraca

Swój powrót do łask święci również styl retro. Wyraziste kształty, mocne kolory, przyjemne dla oka wzory - to wszystko sprawia, że siedziska vintage świecą dzisiaj triumfy.

Około-naturalne skandynawskie inspiracje

Skandynawski minimalizm uwielbia naturalne materiały. Jego istotnym elementem są również siedziska się inspirowane naturą - z bielonego drewna, w miękkie, neutralne odcienie szarości i beżu. Kanapy tapicerowane w jasnych kolorach idą w parze z tym trendem.

kanapy tapicerowane

są nie tylko stylowe, ale też wyjątkowo komfortowe i praktyczne. Wybierając je, zyskujemy uniwersalne rozwiązanie, które wpasuje się w większość aranżacji.

Końcowe uwagi: jak dobrze wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie siedziska?

Zakup siedziska to nie lada wyzwanie. Przy jego wyborze, oprócz oczywistych kwestii estetycznych, musimy zwrócić uwagę na szereg innych, praktycznych aspektów. Poniżej przedstawiam krótki przewodnik, który powinien pomóc w tym zadaniu:

  • Materiał: Musi być wytrzymały, łatwy do czyszczenia i przyjemny w dotyku.
  • Komfort: Siedzisko powinno być wygodne - warto je przetestować przed zakupem.
  • Styl: Musi pasować do reszty wystroju pomieszczenia.
  • Wielkość: Niskie, płaskie siedziska polecane są do mniejszych pomieszczeń, a głośne, wygodne kanapy do dużych salonów.

Bez względu na to, który trend jest najbardziej wg gustu, ważne jest, aby wybrane przez nas siedzisko spełniało nasze oczekiwania pod kątem funkcjonalności oraz komfortu użytkowania. Dopiero wówczas będziemy mogli cieszyć się jego obecnością przez długie lata.