Jakie nagrody wręcza się na zawodach motocyklowych? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Jakie nagrody wręcza się na zawodach motocyklowych? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Zwieńczeniem każdych zawodów jest oczywiście ceremonia wręczenia nagród – ich jakość oraz wartość świadczą nie tylko o poziomie zawodów, lecz również o organizatorze. Dziś więc opowiemy o tym, jakie nagrody wręcza się na zawodach motocyklowych. Jeżeli mierzysz się z organizacją tego rodzaju wydarzenia, to koniecznie zostań z nami – dowiedz się jakie nagrody ucieszą motocyklistów!

Nagrody pieniężne na zawodach motocyklowych

Najpierw poruszmy kwestię pieniężną – jaką wysokość mają nagrody pieniężne wręczane na zawodach motocyklowych? Cóż – to zależy od możliwości organizatora. Jeżeli są to zawody niższego szczebla, to nagroda pieniężna w ogóle nie musi zostać wręczona. Warto jednak zaznaczyć, że im wyższa pula nagród wręczanych na takich zawodach, tym więcej uzdolnionych zawodników przyciągnie nasze wydarzenie. Każdy z tych zawodników ma swoją grupę fanów, którzy z pewnością będą chcieli dopingować swojego ulubieńca – co z kolei przełoży się oczywiście na większą frekwencję. Nagrodę pieniężną przyjmuje się za standard, w przypadku zawodów międzynarodowych i ogólnokrajowych. W przypadku zawodów lokalnych nagroda pieniężna nie jest absolutnym „musi have” jednak również jest oczywiście mile widziana. Jeżeli już mowa o „must have” to niezależnie od szczebla, są nim oczywiście puchary metalowe i medale dla zdobywców podium. Warto również poprosić sponsorów lub partnerów imprezy o bony podarunkowe dla zwycięzców – na przykład na serwis motocykla.

Dodatki do nagrody na zawodach motocyklowych

Osobną kategorię nagród stanowią oczywiście nagrody dodatkowe do podstawowego pakietu. Takie nagrody powinny nawiązywać do tematyki imprezy – dobrym pomysłem są na przykład kamizelki motocyklowe, kombinezony, kaski i inne akcesoria dla motocyklistów. Innym dobrym pomysłem są gadżety, które przydadzą się w trasie – na przykład powerbanki, latarki, czy chociażby głośniki bluetooth. Warto również zastanowić się nad tym, co lubią motocykliści. Zazwyczaj są to fani sportów i dawki mocnych wrażeń. Dobrym pomysłem jest więc wręczenie sprzętu sportowego w ramach nagrody i to nawet niekoniecznie związanego ze sportem motocyklowym. Może być to na przykład rower do jazdy górskiej, deska do kite-surfingu czy para nart wyczynowych. W zależności od budżetu zawodów nagroda za główne miejsce może być również motocykl. Taka nagroda z pewnością wzbudzi zainteresowanie doświadczonych zawodników, jednak niestety nie każda organizacja odpowiedzialna za organizację tego rodzaju zawodów jest w stanie sobie na nią pozwolić.