Jak urządzić biuro w stylu skandynawskim?

Jak urządzić biuro w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski charakteryzuje się funkcjonalnością, minimalizmem i prostotą. To cechy, które idealnie sprawdzą się w przypadku biura. Wnętrza w stylu skandynawskim są przestronne, jasne i posiadają funkcjonalne meble. O czym zatem warto pamiętać, urządzając biuro w tym stylu? Podpowiadamy!

Funkcjonalne meble do biura

Biuro powinno być przede wszystkim funkcjonalną i komfortową przestrzenią dla wszystkich pracowników. Niezwykle istotna jest także odpowiednia przestrzeń. W biurze w style skandynawskim doskonale sprawdzą się jasne, przestronne wnętrza. Przestrzeń powinna być także dobrze rozplanowana. Niezbędne są również meble w stylu skandynawskim. Czym powinny się charakteryzować? Popularne dla tego stylu są meble wykonane z drewna oraz metalu. Zazwyczaj jest to połączenie drewna oraz bieli lub czerni. Sprawią, że wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Meble powinny być solidne i wytrzymałe. Dzięki temu pozostaną w nienagannym stanie na długo.

Szklane aranżacje w biurze w stylu skandynawskim

Styl skandynawski charakteryzuje się otwartą, jasną przestrzenią. Aby uzyskać ten efekt, doskonale sprawdzą się różnego rodzaju szklane aranżacje. Świetnym pomysłem będą na przykład szklane ścianki działowe. Dzięki temu pomieszczenia znajdujące się nawet w środku wielkiego biurowca mogą korzystać z naturalnego światła. Dodatkowo jasne pomieszczenia wyglądają na większe i będą prezentować się jeszcze bardziej atrakcyjnie i stylowo. Różnego rodzaju aranżacje przygotuje profesjonalny zakład szklarski Wrocław.  Mogą one być wykonane w dowolnym kształcie i pod konkretny wymiar, dlatego świetnie sprawdzą się w każdym miejscu. Przeszklone ścianki działowe pomogą wyznaczyć konkretne strefy w biurze, jednocześnie zachowując wrażenie open space.

Dodatki do biura w stylu skandynawskim

W biurze nie ma miejsca na nadmiar dodatków i elementów dekoracyjnych. Jednak kilka akcentów z pewnością odmieni przestrzeń i nada jej charakteru. Warto postawić na niewielkie detale, które nie zagracą wnętrza. Doskonale sprawdzą się na przykład obrazy o żywej kolorystyce. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem będą niewielkie, estetyczne zawieszki do obrazów, które zapewnią solidne mocowanie. W biurze w stylu skandynawskim świetnie będą prezentować się zielone rośliny w dużych, modnych donicach. Styl skandynawski kojarzy się głównie z bielą, jednak warto ją przełamać, stosując dodatki w żywych kolorach, jak turkus, czerwień czy pomarańcz. Dzięki temu pomieszczenie staje się bardziej radosne i pozytywnie wpłynie na nastrój pracowników.