Dzięki tym kilku dodatkom odświeżysz i upiększysz swój dom!

Dzięki tym kilku dodatkom odświeżysz i upiększysz swój dom!

To nic dziwnego, że wszelkie dodatki, jakimi przystrojony jest nasz dom, mogą nam się w końcu znudzić i opatrzyć. Dlatego warto stworzyć sobie wnętrze, które w prosty sposób można odmienić, dzięki wymianie tych kilku rzeczy na nowe. Na co warto postawić, aby mieszkanie znowu cieszyło nasze oko i nie stracić przy tym majątku? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami.

Jak odświeżyć swoje mieszkanie?

Wymiana mebli to dość kosztowna sprawa, dlatego, zamiast wydawać pieniądze na nową zabudowę, postaw na jedną, konkretną rzecz, która odmieni Twoje wnętrze. Zacznijmy więc od salonu, gdzie głównym miejscem domowych spotkań jest oczywiście kanapa i to ona jako pierwsza rzuca nam się w oczy w tym pomieszczeniu. Wymiana tego mebla wiąże się jednak z dużym nakładem finansowym, dlatego lepiej sobie ją odpuścić. Na co w takim razie warto postawić? Oczywiście na wymianę mniejszych akcesoriów, które znajdują się w tym pokoju. Postaw na nowe poduszki i zasłony, najlepiej w nieco innym kolorze niż poprzednie, aby zmiana była zauważalna. Wymiana doniczek, inny wazon czy dekoracja ścienna też zrobią świetną robotę, a wszystko to zrobisz niedużym kosztem. Jeśli zależy Ci na bardziej spektakularnej zmianie – wymień  dywany na nowe i ciesz się swoim wnętrzem jak nowym. Dzięki tym kilku kosmetycznym zmianom z pewnością zauważysz satysfakcjonującą różnicę.

A może nowy mebel?

Czasami, co za dużo to niezdrowo, dlatego niekiedy warto postawić na jeden element, który wymienisz w swoim wnętrzu lub który do niego dokupisz, a zrobi on za Ciebie całą robotę. Co powiesz na nowe miejsce do czytania, które znajdzie się w Twoim biurze, sypialni lub salonie? Fotele uszaki, dzięki swojej klasycznej formie wpiszą się w niemal każde wnętrze. Krzesła te znaleźć można dosłownie w każdym kolorze, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do swojej przestrzeni, a do tego są bardzo wygodne i prezentują się ponadczasowo. Co myślisz o tym rozwiązaniu? Czy taki pomysł sprawdzi się także u Ciebie?

Przekonaj się, jak łatwo można odmienić kuchnie i jadalnie

Pomieszczenia takie jak kuchnia czy jadalnia nie są zbyt łatwymi wnętrzami do zmian. Nie powiemy Wam przecież, że doskonałym rozwiązaniem będzie wymiana kuchennego blatu czy zakup nowego stołu do jadalni, gdyż takie zmiany są bardzo kosztowne. Jak w takim razie odmienić te obie przestrzenie? Warto postawić na zupełnie nowy akcent kolorystyczny i to pod niego dopasować elementy wystroju. Co powiesz na inne poduszki na krzesła lub na nowe dodatki do jadalni, takie jak np. nowy obrus lub podkładki na stół? To rozwiązanie jest bardzo proste, ale tez efektowne dlatego, aby zaszły zmiany, trzeba mieć pomysł, jednak zrealizować można go naprawdę niskim nakładem finansowym.