Co zabrać ze sobą na weekend majowy?

Co zabrać ze sobą na weekend majowy?

Już za kilka dni długo wyczekiwana kalendarzowa wiosna. W końcu czapki, szaliki i rękawiczki możemy schować w głąb szafy, a ich miejsce zastąpią krótkie spodenki i zwiewne spódniczki. Za oknem również widać pierwszy powiem wiosny, promienie słońca przedzierają się przez okna do naszych domów, a natura budzi się do życia. Nim się obejrzymy, a zastanie nas długi weekend majowy – gdzie się udać, co ze sobą zabrać? Podpowiadamy!

Biwakowanie na łonie natury

Majówka to dla wielu z nas moment, by w końcu odpocząć, spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, odstawić pracę na bok i nieco się zrelaksować. Polacy obierają różne kierunki – jedni uciekają do egzotycznych krajów, by wygrzać się w promieniach słońca, inni spędzają ten czas w górach lub podróżują do dużych miast, odwiedzając historyczne miejsca. Jednak największą popularnością wciąż cieszą się kempingi i biwakowanie na łonie natury. Dlaczego tak jest? To najlepszy sposób by chociaż na kilka dni całkowicie się odciąć, obcowanie z przyrodą wpływa pozytywnie na naszą psychikę i wtedy naprawdę możemy odpocząć – bez komórek, laptopów i ulubionych seriali.

Jak przygotować się na kemping?

Bez względu na to, ile masz lat, biwak zawsze cieszy tak samo. Jeżeli spanie w namiocie nie jest Twoim ulubionym zajęciem i czujesz, że nie jesteś w stanie wtedy w pełni odpocząć, namiot możesz zamienić na przyczepę kempingową lub kampera, które cieszą się ogromną popularnością. W naszym ekwipunku powinny znaleźć się grille węglowe, które kojarzą nam się z długimi letnimi wieczorami, smak kiełbasek, karkówki i pieczonych ziemniaczków z rusztu, to coś, za co kochamy kempingi! Do tego gitara, butelka ulubionego wina i towarzystwo bliskich nam osób, czy nie brzmi to, jak idealny plan na długi weekend majowy?

Weekend majowy – odpowiednio się przygotuj

Weekend majowy może być czystą przyjemnością lub istną udręką, jeśli się do niego odpowiednio nie przygotujemy. Przebywanie przez kilka dni na polu kempingowych bywa wymagające, więc zanim udamy się w podróż, zróbmy listę z najpotrzebniejszymi rzeczami. Pamiętajmy, że w maju noce są jeszcze zimne, dlatego obowiązkowo weźmy ciepły śpiwór i grube ubrania. Może zdarzyć się tak, że dopadnie nas deszcz, więc kurtka przeciwdeszczowa to obowiązkowy punkt na liście. Nie zapomnijmy o akcesoriach kuchennych, dzięki którym będziemy mogli samodzielnie przygotowywać posiłki oraz o latarce, powerbanku i nawigacji, na wypadek gdybyśmy zabłądzili.